افراد کم گرا رابیشتر بشناسیم .

افراد کم گرا رابیشتر بشناسیم .

در مقاله پیشین در مورد استانداردهای افراد مطالبی را گفتیم . الان می خواهیم به چند نکته در مورد افراد کم گرا بپردازیم .
مشخصات افراد کم گرا :
کم گرایی به این معناست که شخص استانداردهای پایین و بی ارزشی در انجام کارها وضع می کند و همیشه به کم ترین ها اکتفا دارد. مصداق بارز عبارت معروف ” بزن برو”. این افراد کارهایی را انتخاب و انجام می دهند که خیلی کمتر از حد و توان آنهاست . خیلی به فکر رشد و ارتقاء دادن خود و کیفیت خدمات شان در کارها نیستند .
برخی از عبارات و نگرش های این افراد در ذیل آمده است :
– فقط آنقدر کار کن که اموراتت بگذرد
– کارت را طوری انجام بده که صدای رئیست در نیاید .
– همین آب باریکه برای من کافیست .
– همین لیسانس که گرفتیم کافیست .
– کسب و کار خود را در حداقل نگاه می دارند و خیلی به فکر رشد کسب و کارشان نیستند .
شاید شما داستان افرادی را شنیده باشید که در زندگی خیلی به فکر رشد و ترقی خود نمی باشند و همیشه سعی دارند در حداقل ها بمانند مثلا سالهاست علی رغم امکان مالی خانه خود را عوض نمی کنند . مدت هاست کار خود را ارتقاء نداده اند و همین باعث کی شود که در دوران رکود بازار ضربه شدیدی بخورند و کسب و کارشان با ورشکستگی روبرو می شوند . این افراد حتی در روابط انسانی خود هم دچار کم گرایی شده و از تجربه دیگران به خوبی استفاده نمی کنند و شاید بارها و بارها اشتباهی را مرتکب شوند .
یک سوال : چرا افراد کم گرا هستند ؟ کم کرایی یک باور درونی است که شخص در آن با احساس عدم لیاقت ، عدم استعداد و کم ارزشی روبرو است . این افراد شرایط موجود را توجیه کرده و اراده خود را فراموش کرده اند و نمی پذیرند که می توانند با تغییر فکر و باور خود و فقط با تلاش به موفقیت های بیشتری دست یابند .
چگونه میتوان به کم گرایی غلبه کرد ؟ نکته مهم در از بین بردن کم گرایی تغییر باور در افراد است . افراد باید بپذیرند که دارای سرشت انسانی و همسو با رشد و ترقی هستند . به حداقل ها اکتفا نکنند و بدانند که با تغییر طرز تفکر خود از حالت تفکر ایستا به تفکر پویا و در حال رشد می توانند شاهد زندگی پر جنب و جوش و زیبا باشند .

نجمه سادات عاملی

با سلام این سایت به زودی تکمیل واهد شد.

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید