فکری به حال پنجره شکسته روابط کاری مان نمائیم.

فکری به حال پنجره شکسته روابط کاری مان نمائیم.

تئوری پنجره شکسته یک تئوری معروف در حوزه جرم شناسی است که در سال ۱۹۸۲ توسط دو دانشمند آمریکایی مطرح شد. این تئوری در همان زمان که شهر نیویورک با معضلات شدیدی در زمینه تخریب المان های شهری توسط خرابکاران خیابانی و مواردی مانند دیوار نویسی های معروف به گرافیتی دست و پنجه نرم می کرد توسط پلیس شهر نیویورک به کار گرفته شد تا از هرج و مرج های شهری بکاهد که کاملا موثر واقع شد.

اگر بخواهیم این نظریه را به زبان ساده تعریف کنیم میتوان گفت اگر مشکلات و جرائم کوچک همان ابتدای کار حل نشوند ، پس از مدتی تبدیل به مشکلات و جرائم بزرگتری می شوند که کنترل آنها دشوارتر است . از آنجائیکه این نظریه در رابطه با نحوه کار کردن مغز انسان هاست ، قابل تعمیم به محیط های دیگر مانند محیط کار، زندگی ، اجتماع ، مسائل مالی، خود انسانها و … و می باشد.

به چند نمونه از پنجره های شکسته در:

روابط خانوادگی:  عبارتند از بد اخلاقی ها، عدم تفاهم، عدم تعهد افراد، دلخوری ها، قضاوت های نابجا

روابط اجتماعی: عدم تعهد به جامعه ، عدم وفای به عهد، تخلفات رانندگی

روابط محیط کار : دیر آمدن کارکنان ، عدم انگیزه کافی ، عدم برخورد مناسب با ارباب رجوع و …

خود وجودی انسان: عصبانیت ها، غرور، حسادت و ….

میتوان اشاره کرد.

فرض کنید می خواهید برای دریافت خدمتی وارد یک ساختمان اداری شوید ، درب باز است و شما به راحتی و بدون هیچ نظارتی وارد آن ساختمان می شوید . از راهرو ها عبور می کنید . روی میزهای مربوط به ارباب رجوع باقیمانده بیسکوئیت و یا لیوان های نیمه پر و خالی چای و قهوه را مشاهده می کنید . از درون اتاق ها صدای ممتد زنگ تلفن را می شنوید که کسی پاسخگو نیست . از کنار درب بسته اتاقی رد می شوید و صدای جر و بحث چند نفر از کارکنان در مورد خاصی توجه شما را به خود جلب می کند . بعد از چند دقیقه سرک کشیدن در اتاق های خالی و بی نظم یک نفر را می بینید که به شما می گوید همکاران برای شرکت در یک کلس آموزشی در طبقه دیگری هستند .

این فضا و این برخورد چه پیامی به شما می دهد؟ اگر مجبور نباشید، آیا تمایل دارید که برای بار دوم به آن مجموعه مراجعه کنید و خدماتی دریافت نمائید؟

مطمئناً پیامی که از این مجموعه دریافت می کنید یک مجموعه نامنظم با مدیریت بسیار ضعیف و کارکنانی که تعهدی نسبت به محیط کار و ارباب رجوع ندارند . و اگر مجبور نباشید به هیچ وجه به آن مجموعه مراجعه نخواهید کرد .

به طور کلی میتوان گفت زمانی که اهمیت چندانی به نکاتی از قبیل نظم و انظباط محیط کاری، دیر آمدن کارکنان ، عدم تعهد کاری آنها و …. ندهیم ، در آینده با مشکلات بزرگتری مواجه خواهیم شد .

بعنوان یک مدیر اگر پنجره تعامل شما در محیط کار شکسته و افراد تعاملات درستی با هم ندارند می توانید با برگزاری جلسات گفتگو این پنجره را تعمیر کنید . به یاد داشته باشیم که در سازمان یا محیط کار به جای مقصر یابی ، به دنبال پنجره هی شکسته روابط و نگرش ها بپردازیم تا در محیطی سالم زندگی و کار مفیدی داشته باشیم .

نجمه سادات عاملی

با سلام این سایت به زودی تکمیل واهد شد.

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید