چهار اقدام برای افزایش کارایی کارکنان

چهار اقدام برای افزایش کارایی کارکنان

در دنیای امروز، ساختمان ها و ابزار سخت افزاری و یا نرم افزاری ، دارائی های یک سازمان ا موسسه شناخته نمی شوند بلکه نیروی انسانی موجود و کارآمد یکی دیگر از دارائی های مهم سازمان ها به حساب می آیند . مدیریت این منابع انسانی در سایه علم و دانش می تواند علاوه بر توانمند سازی نیروی انسانی، باعث افزایش راندمان کار سازمان گردد .  برخی از دانشمندان حوزه منابع انسانی عقیده دارند که آزاد گذاشتن کارکنان در 4 حوزه می تواند انگیزه آنها برای کار کردن را به شدت بالا ببرد.

TASK (کاری که انجام می دهند.)

شاید شما هم شنیده باشید که می گویند برای اینکه کار بهتر از کارکنان سازمان دریافت کنید، هدف را به آنها بگویید و اجازه بدهید آنها مسیر را انتخاب کنند.

برای مدیران باید دستیابی به نتایج مهم باشد و می توانند در حد امکان مسیر دستیابی به این اهداف را به کارکنان بسپارند.

Time (زمانی که در آن کار می کنند)

آزاد بودن زمان کاری شاید برای خیلی از مدیران بی معنی باشد اما هستند سازمان های موفق و بزرگی که زمان کاری ندارند و به کارکنان می گویند شما کار مشخصی را برای دستیابی به نتایج مشخص باید انجام بدهید، حال زمان ورود و خروج با خودتان. جالب اینجاست که خیلی اوقات افراد با این روش، زمان بیشتری را کار کرده اند.

Team (افرادی که با آنها کار می کنند)

اگر می خواهید انگیزه فردی که قرار است پروژه ای را اجرا کنید بالا ببرید، اختیار به کار گرفتن تیم را به او بدهید تا خودش انتخاب کند که با چه افرادی کار کند.

این موضوع به شدت بر انگیزه فرد تاثیر می گذارد.

Thechnic (تکنیک و روش انجام کار)

اینکه کارمند ما خودش انتخاب کند که از چه ابزار و چه مسیری به اهداف و نتایج مربوط به شغلش برسد، انگیزه او برای انجام کار بهتر را بالا می برد.

 

نجمه سادات عاملی

با سلام این سایت به زودی تکمیل واهد شد.

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید